RUKOMET

1. HRL JUG: Odličnom igrom i pobjedom nad Opuzenom karlovački rukometaši i dalje sa stopostotnim učinkom

I nakon pet kola 1. Hrvatske rukometne lige južne skupine rukometaši Karlovca ostali su jedina neporažena momčad. Pred oko 200 gledatelja u ŠSD na Rakovcu potpuno zasluženo pobijedili su vrlo čvrstu momčad Opuzena rezultatom 30:21 (14:8).

Pobijedili su prije svega odličnom i motiviranom igrom u obrani i solidnim kontrama za što gostujuća momčad nije pronašla rješenje iako se na trenutke pokazala čvrstom i upornom momčadi. Igrači Opuzena prvi gol postigli su tek u 10. minuti (5:1). Kad su domaći u zadnjih 10-ak minuta prvog poluvremena pojačali ritam i došli na 6 razlike (14:8) takvu gol razliku čvrsto zadržali u rukama. Kako je utakmica odmicala gosti su gubili ritam pa je u 51. minut bilo i 10 razlike (26:16). U takvoj igri s vrlo borbenim domaćim igračima gosti jednostavno nisu imali šanse. Igralo se vrlo fer i sportski a tomu svjedoči minimalan broj isključenja (Karlovac 0 minuta, Opuzen 4 minute).

Nakon pet kola karlovačka momčad je na čelu prvenstvene ljestvice jedini s maksimalnih 10 bodova. U 6. kolu, 5. studenog, odlaze u Umag koji je trenutno na sedmom mjestu na ljestvici s 4 boda i utakmicom manje.

1. HRL JUG (5. kolo)
    KARLOVAC 30 (14)
    OPUZEN 21 (8)
    KARLOVAC – ŠSD gledatelja 200. SUCI: Bednjanec (Velika Gorica) i Ivančić (Zagreb). DELEGAT: Konjuh (Rijeka).
    KARLOVAC: Kajba (6+0), Horvat 2, Balen, Capan, Janjanin, Poljak, Crnković 1, Domagoj Smojver 5, Loparac (6+1), Bačić, Hrvojević 7, Mrljak, Rukavina 3, J. Stipetić 4, D. Stipetić 4, Dominik Smojver 4. TRENERICA Tatjana Rašić.
    OPUZEN: Tapalović, Jelavić 6 (4), Cvitković 3, Bošković 5, Prović 1, Crnčević, Ujdur 1, Sršen, Lovrić, Nikolić, Utovac 1, Marković, Koncul 1, Brečić 1, Deak 2, Drljepan. TRENER Aljoša Vučković.
    IGRAČ UTAKMICE: Leon Hrvoijević (Karlovac). SEDMERCI: Karlovac 1/0, Opuzen 5/4. ISKLJUČENJA: Karlovac (nema). Opuzen 4 minute (Marković 2+2).

DRUGA LIGA
U 4. kolu 2. Hrvatske rukometne lige Zapad RK Ogulin igrao je u Rijeci s RK Trsatom 26:26. RK Dubovac u ŠSD s ekipom RK Mornar Dramalj-Crikvenica 31:23, a HRK Karlovac II u Senju 20:20.

Rukometašice RK Škola rukometa Karlovac 6. kolo 2. Hrvatske rukometne lige Zapad igraju u nedjelju od 16 sati u ŠSD na Rakovcu s ekipom Ivanića.