RUKOMET

POVIJESNI USPJEH: Croatia Lynx Stuttgart u četvrtfinalu rukometnog kupa okruga Rems-Stuttgart

Popularni risovi – rukometaši Croatia Lynx Stuttgart, nakon pobjede s rezultatom 29:25 nad više rangiranom ekipom HSG Cannstatt/Münster/Max-Eyth-See ostvarili su povijesni uspjeh plasmanom u četvrtfinale kup natjecanja rukometnog okruga Rems-Stuttgart. Natjecanje je to amaterskih rukometnih klubova sa šireg područja grada Stuttgarta, a dosad su odigrana 2 kola.

Protivnik u četvrtfinalu finalu kupa još im nije poznat jer nisu odigrane sve utakmice ali zato pozivaju simpatizere i navijače da ih dođu podržati na prvu domaću utakmicu, u nedjelju 5. studenoga 2023. s početkom u 17.00 sati. Utakmica se igra u dvorani Schickhardt-Gymnasium, Mörikestraße 66, Stuttgart, a protivnik je ekipa MTV Stuttgart 4.

U 1. kolu su „risovi“ su kao nositelji kvalitete bili slobodni. Utakmica koja je potom uslijedila s ekipom HSG Cannstatt/Münster/Max-Eyth-See bila je izuzetno zanimljiva i dinamična od samog početka. Poveli su „risovi“ 3:0, pa vodili 8:2, a prvo poluvrijeme završilo je s minimalnom prednošću od 12:11. Početkom drugog poluvremena rukometaši Croatia Lynx Stuttgart dodali su gas, poveli u 45. minuti utakmice 6 razlike i prednost održali do kraja utakmice.

Kretanje rezultata: 3-0, 5-2, 8-2, 10-7, 11-11, 12-11 (1. pol.), 15-14, 17-14, 18-16, 22-16, 24-19, 25-21, 27-22, 28-23, 29-25 (kraj utakmice).

Najefikasniji igrač utakmice bio je Ante Pavlak (Croatia Lynx Stuttgart) s 13 postignutih golova, a istakli su se još Antonio Štrkalj s 5 i Filip Albrecht s 3 postignuta gola. Istakli su se i vratari, Damjan Šarac u prvom i Luka Banović u drugom poluvremenu.

Croatia Stuttgart e.V – HSG Cannstatt/Münster/Max-Eyth-See: 29:25
Stuttgart-Neugereut, Männer Bezirkspokal, Schiedsrichter: Stefan Scheible.

Croatia Stuttgart e.V: Ante Pavlak (13), Antonio Štrkalj (5), Vedran Lovrenović (4), Filip Albrecht (3), Matković Mario (2), Bruno Kumić (1), Marijan Čavar (1), Tihomir Pilatić, Filip Matković, Matej Hodak, Šarac Damjan, Mario Celić, Josip Bulić, Luka Banović. Službena osoba: Stipe Gadža. Trener: Sanimir Radek

HSG Cannstatt/Münster/Max-Eyth-See: Daniel Schweizer (6), Florian Hetzel (4), Aaron Rottenanger (3), Alexander Zernack (2), Florian Wondratschek (2), Patrick Ebner (2), Miguel Binder Rodrigo (2), Alexander Sack (1), Louis Ohligschläger (1), Patrick Magiera (1), Max Gerstadt (1), Nico Wolke, Dietmar Stukowski, Dominik Osap. Trener: Nicolai Fasano.

Tekst i foto: Sanimir Radek