RUKOMET

PAKET24 PREMIJER LIGA (Liga A): Gorica odnijela bodove iz Karlovca, prava borba za ostanak ka-rukometašima tek predstoji!

U posljednjem 14. kolu Paket 24 Premijer lige – Lige A, RK Gorica je zasluženo pobijedila HRK Karlovac na njegovom parketu u dvorani kraj Korane rezultatom 25:20 (10:10).

Prvih 30 minuta završilo je egalom (10:10) što znači da je igra bila izjednačena. Do 8. minute Karlovac je imao minimalnu prednost, gosti nakratko izjednačavaju (4:4, 5:5) a ostatak vremena opet minimalno vodstvo domaćih rukometaša sve do 7 minuta prije isteka poluvremena kad Gorica poravnava na 9:9. U drugom dijelu utakmice igrači Gorice prvi puta dolaze u vodstvo (10:11) pa su se uloge izmijenile. Sada su Velikogoričani u vodstvu a Karlovčani zaostaju za gol-dva. U 42. minuti Gorica ima 4 razlike (13:17), zatim 5 razlike (16:21) te velikih 6 razlike (18:22) i praktički je ovime bolja Gorica osigurala zasluženu pobjedu na parketu dvorane kraj Korane.

Solidnu partiju kod domaćih igrača pružili su Bačić, Dominik Smojver, Rukavina i Prezelj, a kod gostiju Ceković, Laljek i Gal. Solidan je bio i bivši karlovački igrač Juro Čakarić.

Kako ovaj posljednji susret 14. kola Lige A niti jednoj od suparničkih momčadi nije ništa donosio u nastavku prvenstva jer Gorica nastavlja natjecanje u Ligi za prvaka, a Karlovac u Ligi za ostanak meč je trenerima poslužio i kao test za puno ozbiljniji nastavak natjecanja koji slijedi. Karlovac je upisao 5 pobjeda i 9 poraza, a u Ligu za ostanak prenijet će 8 bodova.

• Prvo bih čestitala igračima Gorice na zasluženoj pobjedi. Što se moje ekipe tiče Liga za ostanak neće biti lagana. Svi se nadamo barem šestom mjestu koje garantira ostanak u premijerligaškoj konkurenciji – kazala je trenerica Tanja Rašić.

Podsjetimo da iz Premijer lige ispadaju dvije posljednjeplasirane ekipe, dok sedma i osma momčad ljestvice igraju kvalifikacije protiv drugoplasiranih iz dvije skupine Prve lige za ostanak, ili ulazak u društvo najboljih. Prava borba za ostanak karlovačkim rukometašima tek predstoji!

KARLOVAC 20 (10)
GORICA 25 (10)

KARLOVAC – ŠSD gledatelja 100. SUCI: Botinčan i Rupčić (oba Rijeka). NADZORNIK: Vukušić (Zagreb). SEDMERCI: Karlovac 2/2, Gorica 2/1. ISKLJUČENJA: Karlovac 10 minuta (Bosiljevac, Frketić, Bačić, Negran, Dominik Smojver). Gorica 4 minute (Bura, Svržnjak).
KARLOVAC: Horvat, Grčić, Capan 2, Domagoj Smojver 3, Janjanin, Crnković 3, Bosiljevac 1, Frketić 1, Prezelj (12+1), Bačić 3, Mrljak 1, Magdić, Rukavina 2, Glumac, Negran, Dominik Smojver 4 (2). TRENERICA: Tatjana Rašić.
GORICA: Turčić (11+0), Ceković 8, Turkalj, Laljek 2, Goričanec 1, Baković 1, Šalić, Čakarić 3, Solariček, Jozepović Sladoljev, Bura 1 (1), Svržnjak, Novak 1, Cikatić 2, Gal 6. TRENER: Andrija Nikolić.
IGRAČ UTAKMICE: Dominik Gal (Gorica).