RUKOMET

LIGA ZA OSTANAK: “Žabari” nadigrali “gospare” – dvostruko vrijedni bodovi Karlovcu iz Dubrovnika!

U 4. kolu Lige za ostanak HRK Karlovac je pobijedio u Dubrovniku posljednju momčad na prvenstvenoj ljestvici, Dubrovnik RKHM, rezultatom 26:24 (12:10 za domaćina).

Puno je još do kraja Lige za ostanak ali nije pretjerano reći da HRK Karlovac odsad može lakše disati i bez bronhija, te da im je sudbina ostanka u društvu najboljih hrvatskih klubova ponovno u vlastitim rukama.

HRK Karlovac nastupio je u sljedećem sastavu: Horvat, Capan 6, Domagoj Smojver 3, Crnković 3, Bosiljevac, Frketić, Bačić 5 (1), Hrvojević, Mrljak 1, Magdić, Rukavina 1, Glumac (5+0), Negran, Dominik Smojver 7 (3). Trenerica Tatjana Rašić.

Od karlovačkih igrača prvo ime utakmice svakako je Dominik Smojver, dobro je došao povratak Capana, Crnković je bio solidan u realizaciji, a Bačić i Domagoj pružili su standardnu partiju. Nažalost KA-rukometaši su u Dubrovnik otputovali samo s jednim vratarom tako da je velika odgovornost bila na Antoniju Glumcu koji je od 29 lopti upućenih na njegov gol obranio 5. Zašto je pred jedan tako važan susret putovao samo jedan vratar trebalo bi zapitati trenericu Tanju Rašić. Na sreću Karlovac je tu utakmicu dobio. U sljedećem 5. kolu HRK Karlovac 26. ožujka na parketu karlovačke dvorane igra s kutinskom Moslavinom.

Dubrovnik je, iako je praktički već bio otpisan. U Ligi za ostanak prvo su uzeli bod Dubravi u Zagrebu, potom su na svom parketu svladali Spačvu, a zatim tek u samoj završnici izgubili kod Rudara. Prema tome Dubrovnik u ovom susretu nije bio autsajder kao što ni Karlovac u ovom meču nije bio favorit. Zbog svega je ta utakmica i jednima i drugima bila „biti ili ne biti!“

Na poluvrijeme se otišlo s dva gola razlike za Dubrovnik RKHM (12:10). Posljednjih 30 minuta na parketu dubrovačke sportske dvorane odvijala se prava bitka. Do 45. minute Gospari su imali gol-dva prednosti kad su Karlovčani preko Crnkovića izjednačili na 17:17, a u 49. minuti Karlovac golom Dominika Smojvera dolazi u vodstvo (19:20). Panika u redovima domaćih trener traži time out, uskoro je 20:20. Karlovčani se lavovski bore za svaku loptu. Smojver uzastopno postiže dva gola za drugo vodstvo svoje momčadi od dva gola razlike (20:22 i 21:23). Pet minuta do kraj je 22:23, treba sačuvati rezultat, time out zove trenerica Karlovca. Rekonvalescent Karlo Capan postiže gol – 22:24 je za Karlovac, smanjuje Jurković na 23:24 za Karlovac. Važan gol postiže Domagoj Smojver za novo vodstvo od dva gola razlike (23:25). Nepogrešiv je i iz 7 metara, postiže 7 golova iz igre od kojih 3 iz sedmerca, bez ijednog promašaja! Igra se nešto malo više od minute i pol do kraja na semaforu je 3 razlike za Karlovac (23:26). Kraj utakmice – Karlovac je dobio 26:24! “Žabari” su nadigrali “gospare” i osvojili jako važne bodove.

U ovom kolu Zamet je svladao Spačvu (34:23), Moslavina Rudara (32:30), Trogir je pobijedio Umag (30:27), Bjelovar Dubravu (33:27). Na ljestvici kolo vodi Zamet sa 17 bodova koliko ima i drugoplasirani Trogir, Bjelovar je treći s 15 bodova. Četvrti Karlovac i peta Moslavina imaju po 14 bodova, šesta je Dubrava sa 12, sedmi Rudar s 11, osam je Spačva Vinkovci sa 9, deveti Umag s 8 i na posljednjem 10. mjestu je Dubrovnik RKHM s 3 boda.

1. HRL ZAPAD: Ogulinci „gazde“ u županijskom rukometu

Odigrane su utakmice trinaestog kola Druge hrvatske rukometne lige zapad za muške. U županijskom derbiju 13. kola 2. HRL Zapad u Ogulinu su rukometaši istoimenog kluba pobijedili RK Dubovac rezultatom 30:27 i time pokazali tko je „gazda“ u županijskom rukometu, ako iz toga isključimo premijerligaša HRK Karlovac.

Rukometaši druge momčadi HRK Karlovca izgubili su na gostovanju kod ekipe RK Buje ’53 rezultatom 27:20.

Na ljestvici 2. HRL Zapad Ogulin je drugi s 22 boda, Dubovac treći sa 16 bodova a Karlovac II četvrti sa 14 bodova.