RUKOMET

LIGA ZA OSTANAK: Ovo mogu samo Karlovčani, izgubili već dobivenu utakmicu!

Ovo mogu samo Karlovčani. Kutinčani su u prvo vodstvo došli sedam minuta prije kraja utakmice (26:27) nakon što su prije toga Karlovčani držali čvrsto vodstvo od 4-5 golova razlike. Što se u međuvremenu dogodilo to si nitko ne može protumačiti.

Nakon pobjede protiv Trogira i Dubrovnika svi su se nadali pobjedi Karlovca protiv Moslavine koja, objektivno, nije bolja od Karlovca ali je u međusobnom dvoboju bila sretnija i spretnija. U derbiju sredine ljestvice, utakmici koja je bila podjednako važna i jednima i drugima, (ne)očekivano su uzeli bodove na Korani pobijedivši rezultatom 31:30. Zasluženo!

Kod Karlovca bolji do ostalih bili su Ivan Rukavina, Leon Hrvojević i Luka Prezelj, a kod gostujuće momčadi Mihaljević, Horvat i Vozab.

U sljedećem 6. kolu Lige za ostanak HRK Karlovac odlazi u Rijeku prvoplasiranom Zametu. Prije nepotpunog kola zauzimaju peto mjesto na ljestvici sa 14. bodova.

KARLOVAC 30 (18)
MOSLAVINA 31 (14)

KARLOVAC – ŠSD gledatelja 150. SUCI: Mikelić (Solin) i Parađina (Marina). NADZORNIK: Tomović (Rijeka).
KARLOVAC: Radočaj, Horvat, Capan 1, Domagoj Smojver 2, Janjanin, Crnković, Bosiljevac 3, Frketić 1, Prezelj (11+1), Hrvojević 7 (1), Mrljak 1, Magdić, Rukavina 6, Glumac, Negran, Dominik Smojver 10 (3). TRENERICA: Tatjana Rašić.
MOSLAVINA: Mudrinjak (7+0), Kligl 7, Vidoš, Masnec, Vučelić 4, Horvat 5 (2), Lukes, Mrkalj, Vozab 4 (1), Daničić, Slukan 1, Crnojević 3, Barta, Mihaljević 7, Frdelja (1+0), Kristić. TRENER: Hrvoje Cikoja.
IGRAČ UTAKMICE: Marko Mihaljević (Moslavina). SEDMERCI: Karlovac 5/4, Moslavina 5/3. ISKLJUČENJA: Karlovac 10 minuta (Dominik Smojver 2+2, Bosiljevac 2, Hrvojević 2, Rukavina 2). Moslavina 8 minuta (Kligl 2, Mihaljević 2+ 2, Kristić 2). CRVENI KARTON: Frketić (Karlovac) oštar start 27:18 minuta.