RUKOMET

LIGA ZA OSTANAK: Karlovački rukometaši s trona skinuli lidera

Rukometašima Karlovca pripao derbi 3. kola Lige za ostanak. Na parketu dvorane kraj Korane pobijedili su dosad vodeći Trogira rezultatom 32:25 (15:13).

Za HRK Karlovac su igrali: Radočaj (10+) 1, Benić, Domagoj Smojver 3, Janjanin, Crnković, Bosiljevac 2, Frketić 1, Prezelj, Bačić 5, Hrvojević 2 (1), Mrljak, Magdić 6, Rukavina 3, Glumac, Negran, Dominik Smojver 9 (6). Trenerica: Tatjana Rašić.

Do 15. minute prvog poluvremena Trogirani su pružili jak otpor Karlovčanima i tada se već mislio da će i ovi bodovi otići s Korane. Preostalih 45 minuta igrala je samo jedna momčad – Karlovac, a Trogir je statirao. Što god su igrači trenerice Rašić pokušavali polazilo im je za rukom – od cepelina do još niz finti koje su prodali favoriziranim Trogiranima. Nakon 2:5 vodstva gostiju uslijedilo je 9 minuta u kojima su domaći serijom 8:1 preokrenuli na 10:6. U 40. minuti je 19:17 za Karlovac. Potom je uslijedila nova serija karlovačkih rukometaša za 5 razlike (22:17). Preostale minute do kraja Trogirani su se predali a domaćin je sigurno išao prema pobjedi. Pobjeda je više nego zaslužena.

Igrač utakmice Mateo Radočaj, golman Karlovca

Nije šala, a nije ni 1. april! Najbolji pojedinac utakmice bio je vratar Karlovca Mateo Radočaj. Toliko puta smo dosad kritizirali obrane karlovačkih golmana međutim Radočaj je mnoge demantirao i pokazao da u domaćim vratarima ima potencijala. Svi su odigrali ozbiljno, možda su za nijansu bolji bili Magdić i Dominik Smojver, a i s klupe je momčad taktički dobro vođena.

Ovom pobjedom Karlovac je znatno popravio svoje šanse za ostanak u društvu najboljih hrvatskih klubova. Na ljestvici je sada četvrti s 12 bodova. Trogir je nakon karlovačkog poraza drugi a Zamet se popeo na prvo mjesto. U sljedećem 4. kolu HRK Karlovac odlazi u goste RK Dubrovniku.

2. HRL ZAPAD: Udarnik udarnički udario pa odnio bodove iz Karlovca

Igračice RK Škola rukometa Karlovac izgubile su u ŠSD na Rakovcu gdje su u 15. kolu 2. Hrvatske rukometne lige zapadna skupina igrale s ekipom Udarnika iz Velike Gorice. Gostujuće igračice su zasluženo pobijedile rezultatom 30:20 (14:12).

Karlovčanke su nastupile u sljedećem sastavu: Cindrić, Ištvanić, Stepić 5, Peretić 2, Kusanić 4, Razumić 3, Rajčić, Devčić, Krznarić 1, Perković, Skočibušić 1, Čović 2, Medved 2, Jurišić, Keča i Benić.

Domaće igračice povele su s 5:2, gošće su ubrzo izjednačile na 6:6, preuzele inicijativu i vodstvo koje su zadržale do kraja utakmice, sve do konačne pobjede od 10 golova razlike.

RK Škola rukometa Karlovac je na devetom mjestu prvenstvene ljestvice s 4 boda, a u 16. kolu igraju u Zagrebu s drugom ekipom Lokomotive.

2. HRL ZAPAD: Dubovac – Karlovac II 35:28

Prvenstveni susret gradskih rivala Dubovca i druge momčadi Karlovca odigran u dvorani OŠ Grabrik u sklopu 12. kola 2. Hrvatske rukometne lige Zapad pripao je Dubovčakima koji su pobijedili rezultatom 35:28 (20:18).

RK Dubovac je predvodio je Luka Kordić s 8 pogodaka, Luketić, Milovac, Plazibat i Mandić su dali po 4, Vučić i Bešenić po 3, Benčan 2, Boka, Cvitanović i Delač po 1 gol. Kod HRK Karlovca prvo je ime bio Ivano Grčić s 8 pogodaka, David Stipetić je postigao 6, Benić 5, Dujmić i Opat po 3, Jure Stipetić 2 i Raužan 1 gol.

Rukometaši Ogulina igrali su u Rijeci gdje su u utakmici 12. kola pobijedili Zameta II rezultatom 30:26.