RUKOMET

HRK Karlovac niže poraz za porazom, a šanse za ostanak su im sve manje i manje

Rukometaši Karlovca u zaostalom susretu 7. kola doživjeli su još jedan uvjerljiv poraz na svom parketu, ovog puta bolja je bila vinkovačka Spačva Bjelin (31:24).

Bio je to šesti uzastopni poraz karlovačke momčadi u sedam do sada odigranih utakmica. Imaju samo jednu pobjedu i to protiv posljednje Dubrave te utakmicu manje koji trebaju odigrati s vodećim Nexeom. Gol razlika im je -44, primili su 227 a postigli 183 golova. Omjer s mogućim konkurentima im također ne obećava bolje u Ligi za ostanak koju ne mogu izbjeći.

Zabrinuti su sad navijači, sportski dužnosnici i prijatelji kluba koji ne propuštaju doći u Školsku sportsku dvoranu na utakmice svog kluba. Grupa takvih „nepopravljivih drukera“ i optimista na fotografiji, slijeva: Miloš Đanković (nekadašnjim golman Dubovca a sada šef Rukometne škole), Dževad Karić (predsjednik u sjeni ženskog rukometnog kluba), Mladen Strukan (nekadašnji predsjednik kluba), Stevo Korkut (navijač “bez fotelje”) Ivica Rukavina (bivši golgeter Vatrogasca i otac rukometaša Ivana).

PITANJA BEZ ODGOVORA

Rukometaši trenerice Tatjane Rašić (nekadašnje rukometašice Dubovca i TVIN-a iz Virovitice) pokazali su još jednom da definitivno nisu u formi, da ne igraju onako kako se od njih očekuje. Ostaje nepoznanica što su radili i kako su se pripremili za početak natjecanja u pripremnom razdoblju, kasnije i u trojednoj pauzi? Momčadi se ne može osporiti da nemaju želju i htijenje za bolji rezultat ali je neosporno da nemaju igru niti u napadu niti u obrani, a i golmani nisu na nivou. Nažalost, u ovom sastavu i ovom trenericom ni ne mogu više! Tko je glavni krivac? Sad je manje važno tražiti krivca jer i „vrapci na granama“ znaju gdje ne „štima“. Ali, jasno da u ovakvom izdanju momčad nema šanse da zadrži status premijerligaša.

Ne mogu za sve biti igrači krivi. No, Uprava kluba ponavlja da nemaju novaca za dovođenje pojačanja, prvenstveno misle na golmana i trenera. Zar je sve u novcu? Jesu provjerili postoji li još nekakva alternativna rješenja kojima bi se moglo to riješiti?