OSTALI SPORTOVI VESLANJE

Veslačice i veslači Korane treniraju na Kupi dva puta dnevno pripremajući se za državno prvenstvo i klupsku regatu

Hrvatsko veslačko prvenstvo za juniore i kadete 2022. održat će se na regatnoj staza Jarun u Zagrebu od petka do nedjelje (1 – 3. srpnja 2022.). U subotu će biti održano i Vijeće klubova kojem će nazočiti i predstavnik VK Korana.

Veslačice i veslači Korane koji su na nedavnoj Kup regati na Sabljacima osvojili pet zlatnih, dvije srebrne i jednu brončanu medalju nastavili su se pripremati za juniorsko i kadetsko prvenstvo na Jarunu gdje će KAveKAŠi nastupiti s 13 posada od kadeta do juniora. Treniraju dva puta dnevno a naš fotoreporter je prisustvovao jednom takvom treningu na Kupi gdje su snimljeni Ema Hodak, Igor Šušnjar i Luka Ravnjak.

Treneri Katušin, Šabić i Selimović nadaju se dobrim plasmanima. Kandidati Korane za medalje jesu Ema Hodak, Mauro Bauer, Jan Latković, Šime Ravnjak, Igor Šušnjar i Luka Hajdin.

Tjedan dana nakon prvenstva Hrvatske, u subotu 9. srpnja u 11 sati na rijeci Kupi kod Veslačkog doma na Dubovcu bit će održana 69. Karlovačka regata i Memorijalna utrka ‘Bruno Cetinjanin’ u spomen na člana kluba koji je poginuo kao hrvatski branitelj.