OSTALI SPORTOVI VESLANJE

KUP REGATA ‘MILJENKA FINDERLEA’: Ema Hodak i Luka Hajdin osvojili po dvije zlatne medalje, VK Korana četvrto mjesto u poretku kubova

VK Sabljaci i Veslački savez Zagreba organizirali su 29. Veslačku regatu Sabljaci i 4. regatu Veslačkog kupa ‘Miljenka Finderlea 2023’ u subotu, 17. lipnja 2023. godine, u Ogulinu na regatnoj stazi jezera Sabljaci. Održane su 32 utrke u kategorijama kadeta, juniora i seniora. Uz domaćina VK Sabljaci i ostale klubove iz Hrvatske nastupili su i karlovački klubovi VK Korana i VK Karlovac.

VESLAČKI KLUB KORANA je nastupila s 10 posada koje su osvojile sveukupno 9 medalja od kojih 5 zlatnih, 3 srebrne i jednu brončanu medalju. U poretku klubova VK Korana zauzela je 4. mjesto od 12 klubova.

• Zlatnu medalju osvojio je dvojac na pariće za juniore B u kojem su veslali Jan Latković i Šime Ravnjak
  • Dvije zlatne medalju osvojila je Ema Hodak koja je veslala dvije skif discipline i u obje pobijedila – skif za juniorke B i skif za juniorke A
  • Dvije zlatne medalje zaslužio je i Luka Hajdin koji je također veslao dvije discipline – skifu za juniore A i dvojcu na pariće za seniore s Josipom Jakšićem kojemu je također pripala zlatna medalja
  • Srebrnu medalju osvojio je Mauro Bauer u skifu za juniore A
  • Srebrnu medalju osvojio je i Josip Jakšić u skifu za juniore B
  • Srebrna medalja pripala je dvojcu za kadete A s posadom David Mikašinović i Leon Opačić
  • Brončanu medalju osvojilo je Matija Car u skifu za juniore B
  • Peto mjesto pripalo je Rubenu Selimoviću u skifu za juniore A

VESLAČKI KLUB KARLOVAC nastupio je s 9 posada 0sv0jivši 3 zlatne medalje. Zlatnim medaljama okitili su se Tin Jarnjević, Lorana Završki i ženski četverac GIG.