Na ogulinskom jezeru Sabljaci u subotu, 21. lipnja, održane su tri veslačke regate – 5. regata Kupa “Miljenka Findrelea”, 31. Regata Sabljaci i tradicionalna Regata Sabljaci – koje su okupile veslače iz 15 klubova. Sjajan nastup zabilježili su članovi Veslačkog kluba Korana i Veslačkog kluba Karlovac, ukupno osvojivši čak deset medalja.
VK Korana: Zlato za Hodak, Jakšića i Ravnjaka
Iz VK Korana istaknula se Ema Hodak, koja je u disciplini skif za juniorke A uvjerljivo zauzela prvo mjesto. Jednako dominantni bili su Josip Jakšić i Šime Ravnjak u dvojcu na pariće za juniore A.
Srebrnu medalju osvojio je Luka Hajdin u seniorskom skifu, dok su Mauro Bauer i Matija Car u seniorskom dvojcu na pariće osvojili broncu. Do odličnih plasmana stigli su i Mikašinović, Opačić, Latković, Alić, Vuković i Brozović.
VK Korana je u ukupnom poretku klubova zauzela 6. mjesto.
Rezultati VK Korana:
- Ema Hodak (1x JŽA) – 1. mjesto
- Josip Jakšić & Šime Ravnjak (2x JMA) – 1. mjesto
- Luka Hajdin (1x SM) – 2. mjesto
- Mauro Bauer & Matija Car (2x SM) – 3. mjesto
- David Mikašinović & Leon Opačić (2x JMB) – 4. mjesto
- Jan Latković (1x JMA) – 4. mjesto
- Niko Alić (1x KMA), Ema Vuković (1x JŽB), Vito Brozović (1x JMA) – 5. mjesto
VK Karlovac: Pet medalja i hrabri nastup mladih veslača
Zlatom su se okitile i veslačice Karlovca – Loriana Završki i Mia Bačelić bile su najbolje u dvojcu na pariće za kadetkinje A.
Srebro su uzeli Hajsan i Mikašinović u kadetskom dvojcu te četverac GIG (Miletić, Karalić, Jagatić, Jarnjević, kormilarka Plavetić). Srebrne su bile i juniorke Živčić i Plavetić, dok je broncu u juniorskom skifu osvojio Jakov David Vuković.
Posebno treba pohvaliti i debitantski nastup novog GIG četverca kadeta B (Smiljanić, Milčić, Jurišić, Celinšćak), koji su zauzeli peto mjesto u svojoj prvoj utrci.



