GIMNASTIKA OSTALI SPORTOVI

EUROPSKO PRVENSTVO: Petra Furač 64. od 85 gimnastičarki u višeboju, Tijana Korent 16. na preskoku, Ana Đerek ostvarila je dva 20. mjesta na gredi

U sastavu reprezentacije Hrvatske nastupila je i članica Gimnastičkog kluba Sokol Karlovac Petra Furač. Furač koja je u višeboju zauzela 64. mjesto u konkurenciji 85 gimnastičarki. Petra Furač bila je nabolje plasirana od tri hrvatske predstavnice u toj disciplini višeboju.

Hrvatska ženska seniorska reprezentacija završila je s nastupom na Europskom prvenstvu u Münchenu. Nakon cjelodnevnih kvalifikacija ukupno je najbolji plasman imala naša najiskusnija reprezentativka Tijana Korent koja je zauzela 16. mjesto na preskoku. Dvostruka hrvatska olimpijka Ana Đerek ostvarila je dva 20. mjesta – na gredi među 119 gimnastičarki te na tlu u konkurenciji njih 115.

Hrvatska se borila i u ekipnom dijelu natjecanja, a završili smo kao 25. reprezentacija s ukupno 137.79 bodova. Najbolje kvalifikacije odradila je Italija (165.162).

Podijeljene su i prve medalje u Münchenu. Višebojska prvakinja Europe je Talijanka Asia D’Amato (54.732), srebrna je Britanka Alice Kinsella (54.132), a brončana još jedna Talijanka Martina Maggio (53.965). Hrvatska je imala tri višebojke u ovom natjecanju – Petra Furač bila je 64. (44.231) među 85 djevojaka koje su radile kompletan višeboj, Nika Kukuljan Frleta koja je debitantica na seniorskom EP-u zauzela je 67. mjesto (43.831), a Sara Šulekić 69. (43.466).

Izvor: Hrvatski gimnastički savez