OSTALI SPORTOVI TENIS

1/8 FINALA US OPENA: Hrvatski tenisač imao je sjajno otvaranje drugog seta, ali ubrzo je nanizao velike pogreške

Šest uzastopnih pobjeda ostvario je Borna Gojo u New Yorku, po tri u kvalifikacijama i u glavnom turniru, ali njegov niz zaustavljen je u 1/8 finala gdje ga je u noći s nedjelje na ponedjeljak čekao najuspješniji tenisač u povijesti Novak Đoković.

Srbin je na Arthur Ashe stadion nastavio svoj pohod prema 24. Grand Slamu sezone, a to mu je uspjelo nakon što je poslije dva sata i 26 minuta igre s 3:0 (6:2, 7:5, 6:4) porazio 25-godišnjeg Splićanina.

Đoković je bolje otvorio ovaj susret te uz dva breaka odnio prvi set, dok mu je Gojo najviše problema priuštio u drugom u kojem je i imao vodstvo od 2:0. Međutim, ono što je tako teško stekao i s čime je dodatno podigao atmosferu na tribinama, Borna je lakoćom ispustio već u idućem gemu u kojem je napravio čak pet dvostrukih pogrešaka što protiv Đokovića nije prošlo nekažnjeno te je on ekspresno vratio break zaostatka.

Hrvatski tenisač je ostao koncentriran i sigurno držao servise do vodstva 5:4. Došao je i do 15:30, na dva poena od osvajanja seta, ali na tome je i ostao. U 11. gemu je, ipak, pokleknuo, ponovno izgubio servis, a Đoković takvu priliku nije propustio pa je nakon 96 minuta igre došao na set do svog 57. četvrtfinala na Grand Slam turnirima.

U trećem setu se Borna uspio držati do 3:3 u rezultatskoj ravnoteži, a onda su ga dva promašena forhenda odvela u krivom smjeru. Đoković je došao do novog “breaka” ostavivši suparnika na nuli. Nastavio se Gojo boriti, spasio je i meč-loptu kad je bio na servisu u devetom gemu, pa još jednu kad je Đoković u sljedećem gemu došao do 40:15, ali više od toga nije mogao. Na treću meč-loptu Đoković je zabio as i po 13. put u karijeri došao do četvrtfinala na US Openu u kojem ga čeka Taylor Fritz.

Izvor: HINA/SN  Foto: Mike Stobe/Getty Images Via AFP