NOGOMET PRENESENO

SENZACIJA NA POMOLU: Petković slobodan, a Hajduk u akciji: Transfer godine na pomolu?

Velika vijest sa splitskog Poljuda! Hajduk je krenuo u pregovore s Brunom Petkovićem, napadačem koji je upravo raskinuo s Dinamom. Sastanak je zakazan, sponzori su spremni, a šanse – 50:50. Bi li ovaj transfer promijenio sve?

Je li u nastajanju hrvatski nogometni blockbuster pod naslovom “Bruno Petković u dresu Hajduka”? Nakon što je sporazumno raskinuo ugovor s Dinamom, u kojem je proveo sedam godina, Petković je postao slobodan igrač i sada može pregovarati s bilo kojim klubom. A najnovije informacije govore kako bi njegova sljedeća destinacija mogla biti upravo – Hajduk.

Senzacionalnu vijest objavile su Sportske novosti, otkrivši kako određeni krug poslovnih ljudi bliskih splitskom klubu aktivno radi na tome da Petković odjene bijeli dres.

Glavni inicijator ove ideje zasad želi ostati anoniman, no za medije je kratko poručio: “Postoje sponzori spremni financirati njegov dolazak. Sve sada ovisi o njemu – hoće li prihvatiti ponudu ili ne. Trenutačno su šanse 50:50.”

Za četvrtak je zakazan sastanak između Petkovića i skupine spomenutih poslovnjaka, koji će mu iznijeti konkretne uvjete i pokušati ga uvjeriti u dolazak na Poljud.

Ni vodstvo Hajduka – predsjednik Uprave Ivan Bilić i sportski direktor Francois Vitali – ne bi imalo ništa protiv dovođenja ovakvog pojačanja. Klub je, kako doznajemo, spreman sudjelovati u sufinanciranju njegove plaće, premda bi glavninu troška preuzeli upravo sponzori.

Zanimljivo je i da bi se u cijelu priču mogao uključiti Marko Livaja, Petkovićev dugogodišnji prijatelj još iz dana mlađih reprezentativnih selekcija, što bi dodatno moglo utjecati na njegovu odluku.

Foto: Ante Čizmić/CROPIX