NOGOMET

NK Karlovac 1919 poražen na startu prvenstva. Kako nazvati taj poraz – „prvim mačićima…?!“

Na startu trečeligaškog prvenstva momčad Matije Štefančića poražena je na „Čavleku“ 1:0 (0:0) od zagrebačkih Ponkva. Strijelac za goste u 74. minuti bio je Banovac.

NK KARLOVAC 1919: Bermanec, Pahanić (od 79. Šprajcer), Vratarić, Popovački, Basar, Ramić, Mamić, Joha, Kurečki (od 79. Mihalić), Turkalj i Pausić (od 79. Šako).

Šteta jer je atmosfera na stadionu bila izvanredna, ne pamtimo kad je plavo-bijele u zadnje vrijeme došlo gledati oko 600 poklonika nogometa. Da li ovaj poraz nazvati „prvi mačići“ … ili? Svakako je otežavajuća okolnost za domaće nogometaše bila ta što trener Štefančić nije na raspolaganju imao sav igrački kadar. Barem onaj kvalitetniji na koji je računao. Naime, Karlovac je nastupio oslabljen bez čak 8 prvotimaca.

– Nismo uspjeli izvući povoljan rezultat. Ali, nije tragedija. U idućem kolu vraćaju se u momčad Kelava i Magdić koji su odradili kartone, a ostali će nam se priključiti 1. rujna. Rekao sam već ranije, idemo korak po korak, utakmicu po utakmicu. Ne smijemo klonuti duhom. Moramo vjerovati da ćemo se brzo konsolidirati – kazao je nakon utakmice trener Matija Štefančić.

U 2. kolu 3. HNL Središte NK Karlovac 1919, u subotu 29. kolovoza igra u Zagrebu s Trešnjevkom.

PETARDA SLUNJA NA STARTU 4. HRVATSKE NOGOMETNE LIGE – SREDIŠTE

Nogometaši Slunja otvorili su sezonu u 4. HNL Središte u Svetom Ivanu Zelini gdje su čak s 5:0 ispratili domaću momčad.

U 6. minuti Slunj je iz 11-erca preko Požege došao u vodstvo od 1:0. Isti igrač je opet iz 11-erca u 17. minuti postigao drugi gol za “slunjsku bojnu” (2:0). Sušilović je u 40. minuti postigao treći gol za Slunj (3:0). Ponovno je u 72. minuti Šušilović postigao bio strijelac za NK Slunj (4:0), Na konačnih 5:0 Požega je svojim trećim zgoditkom u 88. minuti zapečatio sudbinu NK Zeline.

Sljedećeg vikenda Slunj će na svom igralištu Zubac u okviru 2. kola prvenstva dočekati momčad Sutle-Laduč iz Šenkovca.