Karlovačka športska zajednica kao i devet godina unazad i ove godine u suradnji s sportskim udrugama, u sklopu akcije Sportsko ljeto, organizira besplatne treninge za učenike osnovnih škola uz, dakako, stručno vodstvo trenera.
Sportsko ljeto 2024. predviđeno je za svu djecu koja žele isprobati veći broj sportova, naučiti njihove osnove i pravila te žele aktivno ispunjen dan sa mnoštvom različitih aktivnosti kroz malu sportsku školu.
- Djeci je u ‘kodu’ da trče, penju se, skaču, guraju, okreću, preskaču, vuku, natječu se s pravim, a ne virtualnim prijateljima. Djeca izložena sportskim aktivnostima lakše sklapaju prijateljstva, lakše se snalaze u grupi i lakše socijaliziraju. Sport im pomaže i pri podizanju samopouzdanja, uči disciplini i stvara radne navike. Sjedilačke navike i život u virtualnom svijetu odražava se negativno na njihovo tjelesno i psihičko zdravlje, opadaju motoričke sposobnost, raste broj djece s viškom kilograma, s nepravilnim tjelesnim držanjem i deformacijama kralježnice – poručuje Željko Šančić, predsjednik Karlovačke športske zajednice te poziva na odaziv.