MIX

KAŠ-ev VREMEPLOV ČETVRTKOM: Odbojkaški klub Čelik je prije 53 godine bio prvak Karlovca

Početkom 1967. godine prof. Janko Mihalić s bivšim odbojkašima i sportskim entuzijastima osniva Odbojkaški klub Turbina. Osnivačka skupština održana je 22. veljače, a prvi predsjednik bio je Tomislav Lovreković.

Godine 1972. održano je prvenstvo Karlovca u odbojci na kojem je Odbojkaški klub Čelik, Srednje metalske škole iz Karlovca, osvojio prvo mjesto a nastupili su, na slici s lijeva: Novaković, Lovrić, Jović, prof. Mihalić, Jovanović, Rašeta, Popović, Jurić, Kirin, Vidmar i Bjelobaba.

Nakon Odbojkaškog kluba Čelik koji je prvi karlovački odbojkaški klub u čijem dresu je nastupao prof. Janko Mihalić, praktički osnivač karlovačke odbojke.

Pored OK Čelika u Karlovcu od 1967. djeluju još i OK Turbina. Početkom 1973. godine Odbojkaški klub Turbina mijenja naziv u Odbojkaški klub Karlovac. U prepunom Gradskom kazalištu Zorin dom OK Karlovac je 30. svibnja 2017. svečanom akademijom obilježio 50. obljetnicu.

Foto: Kafotka