MIX VIJESTI IZ HOO

HOA objavila rezultate utrke Olympic Day Run 2022., na kojoj je ukupno sudjelovalo 458 natjecatelja

U sklopu obilježavanja Međunarodnog olimpijskog dana (MOD) Hrvatska olimpijska akademija (HOA) priredila je četvrtu utrku Olympic Day Run Hrvatska. Utrka je i ove godine održana virtualno, ali uz više nego solidan odaziv sudionika. Sudjelovalo je 458 trkača iz svih dijelova Hrvatske, ali i iz Austrije, Bosne i Hercegovine, Italije, Njemačke, Slovačke, Slovenije i Švicarske.

U pravom olimpijskom duhu na utrci su sudjelovali svi, od djece i rekreativaca do vrhunskih trkača, profesionalnih sportaša i olimpijaca. Dogodilo se i nekoliko “spontanih okupljanja” zaljubljenika u trčanje, poput onoga u Cerniku ili na Jarunu. Tako se organizatorima utrke 4. Olympic Day Run Hrvatska – ravnatelju HOA-e Saši Ceraju, voditeljici odbora za promicanje olimpizma HOA-e Ani Popovčić i voditeljici financijsko-organizacijskih poslova HOA-e Karli Milinović, te Bori Stipiću (tehnička podrška utrke ispred HAS-a) i Tajani Obradović – na Jarunu pridružio i neumorni Mario Mlinarić sa skupinom vježbača MM Treninga.

Utrku su istrčale i dvije hrvatske olimpijke – maratonka Marija Vrajić i trostruka olimpijka u skijaškom trčanju Vedrana Malec (ukupno 12.). Trčale su i (uspješna) braniteljica naslova prošlogodišnje pobjednice Tea Faber i trećeplasirana Helena Gleđa, kao i Ante Živković, trkači AK Maksimir i FIT-a, profesorica s KIF-a i trkačica Cvita Gregov, profesor Nikša Sviličić

U muškoj konkurenciji pobijedio je Neven Čorko iz Bedekovčine, ispred Ivana Bulića iz Zagreba, a u ženskoj – naslov pobjednice obranila je Tea Faber iz Zaprešića, ispred Dubravke Mesec iz Našica.


REZULTATI (10 ukupno najbržih, uz istaknute najbrže trkačice):

  1. Neven Čorko (Bedekovčina) 0:18:36
  2. Ivan Bulić (Zagreb) 0:19:19
  3. Dražen Dinjar (Oroslavje) 0:19:46
  4. (1.) Tea Faber (Zaprešić) 0:21:34
  5. Alen Čretni (Bjelovar) 0:22:12
  6. Antonio Tačković (Osijek) 0:22:30
  7. Petar Perušić (Zagreb) 0:23:24
  8. Robert Zemljić (Zagreb 0:23:28
  9. Darko Horvat (Draškovec-Prelog) 0:23:34
  10. (2.) Dubravka Mesec (Našice) 0:23:42.

SVI REZULTATI – OLYMPIC DAY RUN 2022.: https://olympic-day-run-croatia.depar.hr/hr/results?fbclid=IwAR1vqawWG6NKkboCltXEtA6JakijfDicPNjCLgYDKXhOFYQYYY66ecfOxW4