BORILAČKI TAEKWONDO

Pet odličja za Teakwondo klub Pranu na Dugo Selo Openu

Karlovčani uspješni u jakoj međunarodnoj konkurenciji – srebra za Karla Bošnjaka i Aleksa Dakića.

U Dugom Selu je održano 7. izdanje turnira Dugo Selo Open, koji je okupio oko 400 natjecatelja iz 47 klubova i četiri države. Turnir je ujedno bio i kriterijski za juniore uoči Europskog prvenstva.

Taekwondo klub Prana nastupio je s osam natjecatelja te osvojio pet medalja. Najuspješniji je bio Karlo Bošnjak, koji je u kategoriji juniora do 55 kg osvojio srebro. Kao drugi nositelj pobijedio je borca iz Susedgrad Sokola, ali je u finalu poražen od predstavnika TK Pantera.

Matea Jakovović (junior-ke do 52 kg) osvojila je broncu – u četvrtfinalu je svladala predstavnicu TK Sajnami, a u polufinalu izgubila od nositeljice iz splitskog Marjana. Aleks Dakić (kadeti do 53 kg) stigao je do srebra nakon dvije pobjede i poraza u finalu, dok su Lana Blažan (kadetkinje do 55 kg) i Lucas Živković (kadeti do 37 kg) osvojili brončana odličja. Bez medalje su ovoga puta ostali Dora Belavić, Hana Pavlović i Mia Polović, no svi su pokazali dobru borbenost i napredak.

Štedul nastupio na Croatia Poomsae Openu G1

U zagrebačkom Podsusedu održan je 11. Croatia Open Poomsae G1, s više od 600 natjecatelja iz 45 zemalja. Pranu je predstavljao Filip Štedul, koji je nastupio u kategoriji freestyle U17.

Iako se nije uspio domoći odličja zbog kombinacije ozljede i manjka koncentracije, ovaj mladi Karlovčanin pokazao je veliki napredak u disciplini formi. Podsjetimo, Štedul je prošlogodišnji prvak i ovogodišnji viceprvak Hrvatske, a njegovi nastupi pokazuju da je na dobrom putu prema prvim svjetskim bodovima.